Kniha návštěv

Kniha návštěv na facebooku

04.08.2020 12:34

Nové příspěvky či postřehy nám prosím pište již pouze na facebook: www.facebook.com/stromyamy/
nebo nám pošlete email: lukas.sejkora@email.cz
 

 

Kniha návštěv (archiv):
 
Datum: 21.04.2015
Vložil: Tomáš
Titulek: projekt ano nebo ne?
Je na "Jedlý park" nějaký projekt se zakreslením stromů a keřů (vize za 5-10 let?). Mám pocit, že to zatím sázíte kam se dá a bez ladu a skladu......mám pocit, že Veronica ani neví do čeho financuje:( Myšlenka krásná, ovšem způsob Vaši realizace je AMATÉRSKÝ! To je alespoň můj názor.......i při pohledu na fotky, které máte na stránkách:(
 
Datum: 30.04.2015
Vložil: Lukáš Sejkora
Titulek: Re: projekt ano nebo ne?
Pane Tomáši Forale, vaše pocity vám nikdo nebere, ale bohužel jste se jimi nechal ovlivnit i při zpracování vašeho znaleckého posudku, který si u vás účelově objednal Odbor územního rozvoje a výsadby městské části Brno-Líšeň. Naštěstí se touto politickou objednávkou nenechali zmást zastupitelé při zasedání zastupitelstva minulý týden a jeho kvalitu i obsah sami zpochybnili. Přesto vám však děkuji za následující tvrzení z vašeho znaleckého posudku: "Vysazené ovocné stromy a keře by jako "jedlý park" mohly být vzorem a příkladem pro jejich následování v ostatních výsadbách. Stromy by do budoucna mohly být svojí velikostí a objemem korun i listové plochy významnou součástí obytné zástavby a mít velkou hodnotu urbanistickou, ekologickou, estetickou, společenskou, užitkovou a snad i výchovnou." Jinak se s většinou vašich tvrzení samozřejmě neztotožňuji, stejně jako z vaším závěrečným hodnocením: "Z posudku vyplývá, že provedená výsadba nemá koncepci a je nedobrou vizitkou všech zúčastněných." Dále se těším a doufám, že svoji pošramocenou odbornou reputaci budete chtít napravit v duchu vlastního doporučení a sám se jako PROFESIONÁL ujmete realizace: "Doporučuji provést zakreslení vysazených dřevin, vytvoření osazovacího plánku, zkulturnění plochy terénními jednoduchými úpravami, vymezení pěšinek a nezpevněných chodníčků a zasetí léčivých podrostových bylin."
(znalecký posudek 21.4.2015 vypracoval Ing. Tomáš Foral, znalec v oboru ochrana přírody se specializací dendrologie, obor zemědělství, odvětví ovocnářství a zahradnictví)
 
 
Datum: 10.08.2014
Vložil: I. Dvořáková
Titulek: pejskaři
Dobrý den,
Dnes jsem se s rodinou zúčastnila slavnostního otevření stezky bez bot a při té příležitosti si prohlédla i vznikající jedlý park v Líšni. Nejsem z Líšně, takže se mě to bezprostředně netýká, nicméně oba projekty se mi velmi líbí, jsem ráda, že existují lidé jako Vy, kteří investují svůj čas a energii do takových věcí a držím Vám palce, aby se projektu dařilo a park se pěkně rozrůstal. Dnešní akce ke slavnostnímu otevření byla příjemná a užili jsme si ji.
Při debatě o zakládání parku a stezky jsme se dostali mimo jiné k tématu neukázněných pejskařů, kteří i přes zákazovou cedulku dál v místě venčí své čtyřnohé kamarády. Chápu, že když člověk vkládá svou energii do takovéto činnosti pro komunitu, nemá radost z toho, že mu ji někdo svým způsobem kazí. Ráda bych Vám ale, coby sama majitelka psa, zprostředkovala i pohled z druhé strany. Jak jsem pochopila, je Vámi zvolená lokalita k venčení psů využívaná už dlouho a zároveň je v podstatě jediná vhodná v okolí. Podíváte-li se na to z pohledu pejskařů, je logické, že se jim to nebude moc líbit a že se nepřizpůsobí ze dne na den. Vlastně jim "berete" něco, co dosud bylo "jejich" a nenabízíte jim žádnou alternativu ani kompromis, omezujete je v jejich aktivitách, abyste mohli rozvíjet ty své. Nechápejte mě prosím špatně, připadá mi opravdu úžasné, co se snažíte pro lidi vytvořit, na druhou stranu ale kdyby mi někdo takto zrušil jediné vhodné místo, kam chodím psa venčit, a už by mi nezbývalo nic jiného než korzovat se psem mezi paneláky, nebyla bych nadšená.
Pokud sami psy nemáte, možná nechápete celý význam takovýchto tradičních venčišť. Nejsou to jen psí "toalety", jsou to i místa, kde se pejskaři z okolí navzájem setkávají, psi se spolu vzájemně socializují, získávají podněty a zkušenosti se světem, vybíjí svoji fyzickou energii... Pokud taková místa zmizí a zbyde jen obcházení miniaturních trávníčků kolem paneláků na vodítku, bude se sídliště brzy hemžit frustrovanými a špatně socializovanými psy, kteří začnou být přinejmenším obtížní, v některých případech i nebezpeční pro své okolí.
Zkuste se prosím hned při zrodu projektu zamyslet, jestli by nebylo možné pejskaře místo úplného vyhnání nějakým způsobem začlenit - vytvořit v parku psí louku nebo okruh, nainstalovat odpadkové koše se sáčky, u stezky přidat pevný sloupek, ke kterému by bylo možné pejska uvázat, než si ji páníček projde... Myslím, že diskusí s místními pejskaři určitě získáte hodně nápadů a věřte, že když i oni vezmou projekt za svůj, budou nakonec celkově disciplinovanější a budou spíš dodržovat pravidla a po psech uklízet, než když jen pověsíte zákazovou cedulku někam, kam vždycky chodili venčit.
Moc držím palce, ať se jedlému parku i stezce bez bot daří, ať je nezničí developerská lobby ani vandalové a ať přináší Vám i všem obyvatelům Líšně hodně radosti. My se určitě někdy přijdeme projít, i když nejsme místní.
S pozdravem
I. Dvořáková
 
Datum: 11.08.2014
Vložil: lukas sejkora
Titulek: Re: pejskaři
dobry den,
dekuji vam za mila slova i pozitivni nahled na budoucnost obou vznikajicich projektu ;-) . ve veci stezky bosych nohou versus pejskari si vsak dovolim nesouhlasit - pejskari vzdy vyuzivali pouze uzkou proslapanou stezku po obvodu celeho pozemku a nikdy nicim neprispeli pri budovani ani udrzbe lokality. tim, ze jsme cast neprostupneho krovi zpristupnili stezkou bez bot a slusne je pozadame, aby na tomto uzkem pruhu pozemku nezanechavali jejich psi milacci sve zbytky, si myslim nezavdavame pricinu k zadne zmene jejich dlouhodobeho chovani. co se tyka jedleho parku, tam je situace pro psy i jejich pany jeste lepsi - na tento pozemek se nikdy oni sami neodvazovali a jeho zpristupnenim nyni bezpracne ziskali obrovskou lokalitu, kde jim zadna omezeni ani zakazy nehrozi (je to mestsky pozemek a je pristupny kazdemu). sam jsem mel nekolik psu a urcite bych nechtel nikoho dvounoheho ani ctyrnoheho omezovat a frustrovat. s nekolika majiteli psu z okolnich panelovych domu se za tech nekolik mesicu na pozemku pravidelne potkavame a bavime a v horkem lete se pejsci velmi radi chodi koupat do vyhloubeneho jezirka. ale je to jako vsude jinde - kazdy clovek je jiny a vzdy se najde nekdo, kdo postrada zdravy selsky rozum a na stezku bez bot by sveho ctyrnoheho nejlepsiho pritele bez okolku vypustil. budu se tesit, ze se v jedlem parku na podzim pri sazeni dalsich ovocnych stromku potkame s rycem v ruce a ze vas ctyrnohy pritel uvita novou prochazkovou lokalitu.
s pozdravem
lukas sejkora
www.stromyamy.org
 
 
Datum: 27.07.2013
Vložil: Petr Kožíšek
Titulek: pozdrav a web
Ahoj Magdo a Lukáši. Vaše stránka je krásná. Díky moc za vaši skvělou aktivitu... :-)
Zdravím vás, Petr
 
Datum: 06.08.2013
Vložil: Magda
Titulek: Re: pozdrav a web
Díky moc za pochvalu-ale ta spíš patří Lukášovi, já jen platím stromy. haha-ale ta práce se neudělá právě sama. ale řeším nyní údržbu sadu-tak uvidíme!
 
 
Datum: 04.08.2011
Vložil: lukas sejkora
Titulek: cekajici clen
rad bych se stal clenem sdruzeni a prilozil ruku k dilu v dobre veci - co mam delat?
www.lukassejkora.com